نمایشگاه بین المللی صادرات و واردات چین که به نام نمایشگاه کانتون نیز شناخته می شود، اولین بار درسال 1957 برگزار شد. پس از آن همه ساله در بهار و پاییز در شهر گوانگ ژو چین برگزار می شود. این نمایشگاه که قدمت برگزاری آن به بیش از 50 سال می رسد، قدیمی ترین، معتبر ترین و بزرگ ترین نمایشگاه تجاری کشور چین بوده و از نظر تنوع محصولات ارایه شده در نمایشگاه، میزان بازدید کنندگان، مبادلات تجاری و ثمر بخشی مبادلات انجام شده در نمایشگاه برترین نمایشگاه بین المللی تجاری همه جانبه چین می باشد.

نمایشگاه کانتون

تنوع روش های مبادلات تجاری انجام شده در این نمایشگاه بسیار زیاد است، علاوه بر روش سنتی معامله پس از مشاهده نمونه محصولات در نمایشگاه، نمایشگاه های تجاری تحت وب نیز برگزار می شوند. صادرات محصول محور اصلی برگزاری این نمایشگاه می باشد، اما برنامه های واردات از سایر کشورها نیز در نمایشگاه برگزار می شود. همچنین می توان روش های مختلف همکاری های تکنیک های تجاری مانند ارتباطات، بررسی محصولات، بیمه، حمل و نقل و ترانزیت، تبلیغات، مشاوره و سایر فعالیت های مرتبط با حیطه تجارت را همزمان با این نمایشگاه انجام داد.

زمان برگزاری این نمایشگاه ثابت است و در فصول بهار و پاییز این نمایشگاه در 3 فاز مختلف که هر فاز 5 روز به طول می انجامد برگزار می شود.

تمامی تجار و بازرگانانی که از سایر نقاط جهان در این بازه زمانی در شهر گوانگژو گرد هم می آیند، علاوه بر معاملات تجاری فی مابین،  باعث افزایش روابط دوستانه میان خود نیز می شوند. 

ترجمه از ندا براتی